Caritas Diecezji Bydgoskiej

Zbiórka dla poszkodowanych w Bogatynii

Zbiórka dla poszkodowanych w Bogatynii
ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI, WODY I ARTYKUŁÓW PIERWSZEJ POMOCY
W AS MARKET
 W BYDGOSZCZY
NA RZECZ POSZKODOWANYCH W POWODZI
 W BOGATYNII 2010-08-13
 
W związku z prowadzoną przez Caritas Diecezji Bydgoskiej akcją pomocową na rzecz osób poszkodowanych w powodzi w Bogatyni, w dniach 13 i 14 sierpnia 2010 r. nieformalna grupa aktywnych i ambitnych ludzi pod nazwą Sławek & Przyjaciele  przy wsparciu m.in. młodzieżowej drużyny żużlowców Polonii Bydgoszcz, kibiców zrzeszonych w Polonii Bydgoszcz, a przede wszystkim przy udziale ludzi o wielkich sercach, którym nie jest obojętny los pokrzywdzonych, prowadziła zbiórkę żywności, wody oraz artykułów pierwszej potrzeby.
 
Zgodę na przeprowadzenie zbiórki wyraziła firma AS Market, a zbiórka prowadzona była w sklepie AS Market w Bydgoszczy przy ul. Chodkiewicza. Dzięki ofiarności klientów wyżej wspomnianego sklepu zebrano produkty w ilości:
-         żywność – ok. 700kg
-         woda - ok. 2.400 litrów
-         środki czystości (płyny) – ok. 200 litrów
-         środki czystości (proszki, mydła, itp.) – ok. 200 kg
Zebrane produkty przekazane zostały do Caritas Diecezji Bydgoskiej, gdzie zostały policzone i przygotowane do transportu do Bogatynii.
 
Pracownicy Caritas Diecezji Bydgoskiej są niezwykle wdzięczni grupie Sławek & Przyjaciele za tak aktywne i efektywne włączenie się w dzieło pomocy osobom i rodzinom, które ucierpiały w wyniku powodzi.
 
[sekr]

2010-08-26

« powrót do listy